Lucie Ambrožová, Šťastná Beruška

Jsem certifikovaná poporodní dula a provázím nové rodiče šestinedělím, protože péče o novorozenou matku je klíčem ke štěstí celé rodiny.

Každá poporodní dula je unikát. Já jsem na své cestě posbírala tyto znalosti a dovednosti a ptoto Vám je mohu nabídnout.

Předporodní příprava na šestinedělí

Individuální i skupinové konzultace, přednášky a ebook, Online příprava včetně pracovního sešitu a poporodního plánu.

Návštěva v domácnosti klientky

Individuální podpora nové rodiny u nich doma

Péče o ženské bříško (nejen) po porodu

Malování na těhotenské bříško nebo po po porodu 'bokování' (uzavírání bříška a boků) podle tradiční ekvádorské porodní báby Rocio Alarcón - uzavírání oblasti bříška a ženských boků

Mateřské setkávání a online sdílení

Setkávání v ženském kruhu a sdílení společných témat, starostí a radostí. FB skupina pro těhotné ženy, šestinedělky i čerstvé maminky stejně jako online sdílecí kruhy.

Podpora rodiny při zpracování placenty

Výroba kapslí, tinktury apod. v domácnosti klientů

Posílení mateřských kompetencí

Matka je primárním odborníkem na své vlastní dítě. Jsem tu pro Vás po telefonu, osobně i prostřednictvím jiných kanálů, abych Vás podpořila ve vašich kompetencích

Jsem žena, manželka, poporodní dula a čekám 3. dceru. Plachtím na moři, létám na paraglidu, ale tu nejdivočejší jízdu si užívám právě jako matka. Trvalo mi dlouho, než jsem připustila, že pečovat o sebe a nechat o sebe pečovat je

klíčem ke štěstí každé mámy.

Jsem certifikovanou poporodní dulou České asociace dul (ČAD). Absolvovala jsem první běh kurzu pro poporodní duly u této organizace.

Absolvovala jsem vzdělávání pro poporodní duly u skvělé australské ajurvédské poporodní duly Julie Jones –  jsem tedy Newborn mothers postpartum proffesional

Absolvovala jsem školení pro Specialistky na zpracování placenty Nezávislá asociace zpracování a enkapsulace placenty z.s. a jsem její členkou

Co dělá poporodní dula?

Pečuje o čerstvou matku a její domácnost tak, aby ona mohla nerušeně pečovat o sebe a své dítě.

Popovídá si s ní o jejích radostech a starostech, o porodu o partnerském soužití ... třeba i o počasí a politice, pokud to klientce udělá radost.

Podpoří ji, aby se cítila dobře a hladce si osvojila své mateřské kompetence, získala sebedůvěru a mohla začít věřit své mateřské intuici.

Poradí, pokud si žena neví rady. Nabídne širší pohled na věc, tipy a triky, tak aby si žena mohla najít vlastní nejlepší způsob, jak řešit každodenní situace s malým miminkem.

Pomůže šestinedělce s praktickými starostmi. Může donést nebo uvařit jídlo, poklidit, pohlídat starší děti, přinést drobný nákup … zkrátka je dalším párem rukou v domácnosti.

100%
šestinedělek zasluhuje poporodní péči
až 80%
žen poporodní blues nebo dokonce depresí
300min
přítomnosti poporodní duly týdně (velký balíček)
54stran
předporodní přípravy na šťastné šestinedělí

Každá minuta předporodní přípravy na šestinedělí se násobí a bohatě se po porodu vyplácí. Kromě osobního setkání se mnou, se můžete připravovat (se mnou nebo sami) online. 

(E-book zdarma)

Čekáte své první, druhé nebo třetí miminko? Chcete podpořit svoji kamarádku, sestru, snachu či klientku? Chcete pochopit základní principy období, které přijde těsně po porodu?

(online mateřský kruh)

Vzájemná péče a kontakt ženského společenství je magická. Každý měsíc 90min sdílecí online kruh, 2-3 vstupy s reakcemi na Vaše šestinedělní otázky a uzavřená moderovaná FB skupina. Tento produkt momentálně není dostupný.

(online konzultace + pracovní sešit)

Díky konzultaci si ušetříte množství času při vyhledávání mnoha různých zdrojů nejen online. Tuto práci jsem za Vás již udělala a ráda se s Vámi o informace podělím.

Vybrané recenze ...

Příchod Lucie Ambrožové byl pro mě balzámem pro duši i tělo. Kontaktovala jsem ji, aby mi pomohla postarat se o má dvojčátka, byla jsem tehdy na konci šestinedělí unavená, nevyspalá a frustrovaná. Nejenže se Lucie postarala o ně, a to s pečlivostí, laskavostí a něhou, ale postarala se i o mě – stejně vlídně, citlivě a empaticky. A vlastně tím udělala pro ty děti nejvíc, protože jak je známo – spokojená máma = spokojené dítě. Šest týdnů po porodu, kdy jsem v podstatě nepřetržitě pečovala o věčně plačící děti, jsem pocítila blahodárnost toho, když někdo pečuje také o mě. V té chvíli jsem si uvědomila, že mým důležitým úkolem je najít si i v tomto náročném čase chvíli pro sebe, i kdyby to mělo být jen pár minut v klidu si vypít čaj a poslechnout oblíbenou hudbu. Ostatně skvělý čaj byla první věc, kterou mě Lucie uvítala. Vytáhla ho ze svého „kouzelného“ kufříku, kterým budí dojem, že jede na dovolenou. Ve skutečnosti v něm měla spoustu cenných pomůcek a „dovolenou“ dopřála mně. Z kouzelného kufříku vytáhla také overball, který děti milují, a tím pádem i já. Když jsou neklidné, často stačí jen pohoupat. Kouzelný kufřík a především Lucie vykouzlila jako mávnutím kouzelné hůlky z dřív děsivé noci plné křiku a pláče noc plnou klidu a spokojenosti. Jaké kouzlo použila? Myslím, že především kouzlo své osobnosti (a samozřejmě i bohaté zkušenosti). Lucie u nás byla jen dvakrát, ale co tu zanechala u nás a s námi zůstane napořád. To si s manželem říkáme často, když si večer po usnutí našich dětí uděláme její skvělý čaj a hlavně onu důležitou chvilku pro sebe a na sebe.
Drahomíra Staňková
Maminka dvojčátek
Konzultace s Lucií upřímně doporučuji. Mě osobně velmi pomohlo mít spřízněnou ženu. Někoho z venku, kdo mě vyslechne, nehodnotí a kdo mě pochopí. Myslím, že mít po ruce někoho se smyslem pro organizaci je k nezaplacení. Ačkoliv i ja, přestože jsem poporodní dula, jsem se zdráhala si o takovou pomoc říct. Proto je určitě fajn si par věcí v hlavě srovnat už v čase před porodem. Protože až se roztočí kolotoč radostí a starostí okolo miminka, člověk si ušetří tápání a zbytečné nepříjemnosti.
Eva Potempová
Poporodní dula, FB Pomoc po porodu