Co dělá poporodní dula

Pečuje o čerstvou matku a její domácnost tak, aby ona mohla nerušeně pečovat o sebe a své dítě.

Popovídá si s ní o jejích radostech a starostech, o porodu o partnerském soužití ... třeba i o počasí a politice, pokud to klientce udělá radost.

Podpoří ji, aby se cítila dobře a hladce si osvojila své mateřské kompetence, získala sebedůvěru a mohla začít věřit své mateřské intuici.

Poradí, pokud si žena neví rady. Nabídne širší pohled na věc, tipy a triky, tak aby si žena mohla najít vlastní nejlepší způsob, jak řešit každodenní situace s malým miminkem.

Pomůže šestinedělce s praktickými starostmi. Může donést nebo uvařit jídlo, poklidit, pohlídat starší děti, přinést drobný nákup … zkrátka je dalším párem rukou v domácnosti.

Jak Vás mohu podpořit?

Každá poporodní dula je unikát. Já jsem na své cestě posbírala tyto znalosti a dovednosti a ptoto Vám je mohu nabídnout.

Předporodní příprava na šestinedělí

Individuální i skupinové konzultace, přednášky a ebook, Online příprava včetně pracovního sešitu a poporodního plánu.

Návštěva v domácnosti klientky

Individuální podpora nové rodiny u nich doma

Péče o ženské bříško (nejen) po porodu

Malování na těhotenské bříško nebo po po porodu 'bokování' (uzavírání bříška a boků) podle tradiční ekvádorské porodní báby Rocio Alarcón - uzavírání oblasti bříška a ženských boků

Mateřské setkávání a online sdílení

Setkávání v ženském kruhu a sdílení společných témat, starostí a radostí. FB skupina pro těhotné ženy, šestinedělky i čerstvé maminky stejně jako online sdílecí kruhy.

Podpora rodiny při zpracování placenty

Výroba kapslí, tinktury apod. v domácnosti klientů

Posílení mateřských kompetencí

Matka je primárním odborníkem na své vlastní dítě. Jsem tu pro Vás po telefonu, osobně i prostřednictvím jiných kanálů, abych Vás podpořila ve vašich kompetencích

Lucie Ambrožová, Šťastná Beruška

Jsem certifikovaná poporodní dula a provázím nové rodiče šestinedělím, protože péče o novorozenou matku je klíčem ke štěstí celé rodiny.